Najczęściej zadawane pytania

Czy trening personalny jest dla mnie? Co muszę wziąć ze sobą na trening? Dowiedz się więcej na temat treningów personalnych, klubu i osoby trenera personalnego. Znajdziesz tu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znajdziesz tutaj odpowiedzi skorzystaj z formularza poniżej.

TRENING

Co muszę zabrać na trening?

Na treningu musisz mieć strój sportowy (wygodny, komfortowy, nie krępujący ruchów), buty na zmianę, ręcznik, wodę do picia. Wejście do Klubu McFit odbywa się za pomocą karty  członkowskiej z chipem. W CityFit wejście odbywa się za pomocą linii papilarnych palca, natomiast do zamknięcia szafki potrzeba jest kłódka i kluczyk. Kłódkę można kupić w Klubie i zostawić w szatni do kolejnego treningu.

Jak szybko zobaczę efekty ?

To bardzo indywidualna sprawa, zależy między innymi od tego jaki cel chcesz osiągnąć. Jednak już po pierwszym treningu poczujesz pozytywne skutki aktywności fizycznej, czyli lepsze samopoczucie, zmniejszenie bólu stawów, kręgosłupa. Efekty zdrowotne przychodzą jako pierwsze, efekty wizualne w dużej mierze zależą od sposobu odżywiania. Dlatego podczas treningów sprawdzam jaki jest Twój sposób odżywiania i nad czym należałoby popracować, aby jak najskuteczniej i w najkrótszym czasie osiągać wymarzone efekty.

Ile trwa trening personalny?

Trening trwa 60 min.

 

Jaki trening jest dla mnie odpowiedni, czy muszę zdecydować o tym umawiając się na Konsultacje?

Nie, wymienione treningi są przykładowe. Rodzaj treningu dobieramy indywidualnie po konsultacji, w zależności od celu jaki chcesz osiągnąć, sprawności, dotychczasowej aktywności .

Co to jest Trening Rehabilitacyjny?

Trening Rehabilitacyjny jest to trening personalny z elementami fizjoterapii. Głównym celem treningowym są aspekty zdrowotne tj: profilaktyka urazów, korekcja postawy ciała, usprawnianie po kontuzji, przygotowanie do planowanej operacji, powrót do sportu po urazie. Podczas treningu wykorzystuję metody fizjoterapeutyczne m.in: PNF, terapia manualna, kinesiotaping, Medyczny Trening Terapeutyczny. Po kontuzji bardzo ważne jest odpowiednie dostosowanie obciążeń do możliwości i stopniowe zwiększanie trudności wykonywanych ćwiczeń. Odbudowa mięśni, stabilizacja, odpowiedni zakres ruchu w stawie to ważne aspekty treningu. Dobór ćwiczeń zależy przed wszystkim od historii urazu, wcześniejszej aktywności, poziomu sprawności i celu jaki chcemy osiągnąć. Trenując bez przygotowania narażasz się na kontuzje i poważne problemy ze zdrowiem.

Czy trening personalny jest dla mnie?

Aby przekonać się czy Trening Personalny jest dla Ciebie, odpowiedz szybko na kilka pytań:

 • Czy chcesz schudnąć/nabrać masy mięśniowej/ wyrzeźbić mięśnie?
 • Czy stosowałeś/aś diety, które skończyły się efektem jojo?
 • Czy trenujesz już jakiś czas na siłowni i wciąż nie widzisz efektów swojej pracy?
 • Czy podczas ćwiczeń odczuwasz ból stawów, kręgosłupa?
 • Czy miałeś kiedyś skręcenie, uraz, kontuzję i myślisz się że ćwiczenia mogą Ci zaszkodzić ?
 • Czy doznałeś/aś kiedykolwiek kontuzji podczas ćwiczeń?
 • Czy brakuje Ci motywacji do ćwiczeń?
 • Czy chcesz zacząć trenować, ale nie wiesz jak się do tego zabrać?

Jeśli na którekolwiek pytanie odpowiedziałeś/aś TAK to oznacza, że Trening Personalny jest  najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Jeśli masz  wątpliwości lub pytania zapraszam do kontaktu  , a na pewno uzyskasz na nie odpowiedź. 

KLUB

Gdzie odbywają się treningi personalne?

Treningi  odbywają się w Klubach w Centrum Warszawy w trzech dogodnych lokalizacjach: McFit Świętokszyska 3, McFit Plac Zawiszy, CityFit Rondo ONZ. Treningi w plenerze– miejsce ustalane jest indywidualnie. W Warszawie jest dużo zielonych miejsc gdzie można trenować w parku, skwerze, plenerowej siłowni.

Kto pokrywa koszt karnetu do Klubu?

Koszt karnetu pokrywa Klient. Rejestracja do Klubów jest osobista. Klient może korzystać z siłowni w każdym momencie, ponieważ siłownie czynne są 24h/7 dni w  tygodniu.

Ile kosztuje karnet do Klubu ?

W Mcfit  nowi Klienci mają 2 bezpłatne wejścia przez 1 tydzień. Ceny karnetu zaczynają się od 89 zł plus cena aktywacji 90 zł przy umowie rocznej.  Karnety w Cityfit to koszt 89 zł plus cena aktywacji 49,99 zł bez umowy terminowej.

TRENER PERSONLANY

Co to jest Opieka Trenerska?

Trening personalny trwa 60 min, jednak decydując się na współpracę Klient dostaje również Opiekę Trenerską 24 h. Jest to stały kontakt z Trenerem  w czasie pomiędzy treningami. Do Opieki Trenerskiej zalicza się m.in: doradzanie w kwestii żywienia, opieka fizjoterapeutyczna,  regularne badanie efektów treningowych,  ustalanie celów,  motywacja do treningów.

Jak wygląda trening personalny?

Każdy trening zaczyna się od rozgrzewki. Pierwszą część  Klient wykonuje sam na bieżni, rowerze lub steperze około 10 -15 min. Następnie specjalistyczną część rozgrzewki pod konkretny trening wykonuje pod opieką Trenera.  Ćwiczenia sensomotoryczne oraz poprawiające mobilność stawów, przygotowujące mięśnie i stawy do wysiłku.  Po rozgrzewce przechodzimy do części głównej, czyli zasadniczych ćwiczeń. W zależności od celu treningów, Trener dobiera  ćwiczenia, liczbę powtórzeń, serii i  obciążenie. Trening personalny kończy się zawsze stretchingiem asystowanym, czyli ćwiczeniami rozciągającymi wykonywanymi z pomocą Trenera Personalnego.

Jaka jest rola Trenera Personalnego podczas treningu?

Trener dba o bezpieczeństwo i poprawne wykonywanie ćwiczeń przez Klienta.  Planuje Twój cały cykl treningowy, podczas treningu realizuje konkretny cel. W praktyce pokazuje ćwiczenia, objaśnia dlaczego wykonujesz to ćwiczenie i koryguje ewentualne błędy. Przychodząc na trening nie musisz kombinować jaki trening zrobić, jakiego używać sprzętu i jakie ćwiczenie zrobić dalej. Dzięki temu możesz skupić się na wykonywaniu ćwiczeń i maksymalnie wykorzystać czas spędzony na siłowni.  To jest Twój czas wolny i zadaniem Trenera Personalnego jest, abyś spędził go w miłej atmosferze,  nie martwiąc się o nic.

Co zyskam trenując z Trenerem Personalnym?
 • Indywidualne podejście- trenujesz 1:1 masz pewność że ćwiczenia są dostosowane do Ciebie, Twoich potrzeb tak aby jak najskuteczniej osiągnąć zamierzony  efekty.
 • Bezpieczeństwo podczas ćwiczeń- trenujesz pod okiem specjalisty, który koryguje błędy i dobiera ćwiczenia indywidualnie pod Twoje możliwości i cel, który chcesz osiągnąć.
 • Szybkie efekty- Trening Personalny to najbardziej efektywny i skuteczny sposób do osiągnięcia celu treningowego.
 • Motywacja do treningów-  Trener Personalny to osoba, która motywuje Ciebie do treningów, dopinguje Cię w Twojej drodze do osiągnięcia celu.  Twój cel jest moim sukcesem.
 • Świetna zabawa- dobra atmosfera, ciekawe ćwiczenia i zero nudy to sprawia, że trening jest przyjemnym spędzeniem wolnego czasu.

Masz dodatkowe pytania na które nie znalazłeś/aś odpowiedzi?

Skorzystaj z formularza poniżej, a  niezwłocznie uzyskasz odpowiedź. 

Imię i nazwisko

Adres email

Treść wiadomości