TERAPIA

Manualna

Terapia manualna jest metodą fizjoterapeutyczną opierającą się na szczegółowym badaniu pacjenta, diagnozie, a następnie leczeniu manualnym. Postępowanie dotyczy pracy ze wszystkimi stawami, więzadłami i mięśniami. Terapeuta manualny to osoba wysoce wykwalifikowana, potrafiąca właściwie diagnozować i leczyć zaburzenia, stany pourazowe, czy bólowe układu ruchu człowieka.Terapia manualna pozwala na leczenie wielu dolegliwości narządu ruchu, a w szczególności:
– dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych będących następstwem zmian zwyrodnieniowych czy pourazowych.

REHABILITACJA

Najczęstsze urazy

1

Zerwane więzadło w kolanie

2

Skręcenia stawu skokowego

3

Złamania w obrębie kończyn dolnych

4

Niestabilność barku

5

Łokieć tenisisty/golfisty

PLASTROWANIE MEDYCZNE

Kinesiotaping

Kinesiotaping jest metodą fizjoterapeutyczną polegającą na aplikowaniu na ciało, w odpowiedni sposób, specjalnej taśmy. Działanie kinesiotapingu opiera się na uregulowaniu napięcia mięśniowego w miejscu aplikacji taśmy. Wpływa przez to na zwiększenie zakresu ruchu mięśni oraz ich siły. Ma również działanie przeciwbólowe, poprawia funkcjonowanie i wspomaga regenerację w oparciu o naturalne procesy samoleczenia organizmu. Odpowiednio zaaplikowana taśma ma bezpośrednie oddziaływanie na skórę (czucie głębokiego,receptory bólu) oraz na mięśnie, stawy i układ limfatyczny.
Znajduje zastosowanie w medycynie sportowej, rehabilitacji po kontuzji lub przeciążeniu. Kinesiotaping ma działanie przeciwobrzękowe, wspomaga drenaż limfatyczny oraz gojenie się ran. Jest również stosowana jako metoda wspomagająca zmniejszenie bólu stawów i mięśni. Jest nieinwazyjną metodą, dzięki temu może być stosowana w trakcie ciąży.

DSC01085
MASAŻ

Masaż leczniczy

Stosuje się go dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni (zalecany szczególnie sportowcom dla rozluźnienia mięśni przed zawodami, a po zawodach – dla złagodzenia bólu po wysiłku fizycznym), migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz bólu lędźwiowo-krzyżowego, dla ogólnego odprężenia, dla przezwyciężenia stresu. Masaż leczniczy może usuwać skurcze nóg. Masowanie pleców i ramion pomaga kobietom w bólach porodowych. Zwykle masaż leczniczy polega na rozluźnianiu mięśni oraz łagodzeniu napięcia psychicznego, a to przynosi ulgę i uczucie odprężenia. Ten rodzaj masażu zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca, co przyspiesza proces leczenia.