Na siłowni, w domu, w parku- widzimy obecną modę na aktywność fizyczną. Jak mówi przysłowie:”Sport to zdrowie”, ale czy aby na pewno zawsze tak jest? Kontuzja, ból stawu, naciągnięte mięśnie- to niestety nierzadkie przypadłości amatorów sportu. Gdzie więc leży przyczyna? Co poszło nie tak?

W wszechobecnej modzie na ćwiczenia i treningi zauważamy jak wiele błędów wykonywanych jest w trakcie treningów. Osoby zaczynające ćwiczyć porywają się na duże ciężary i skomplikowane ćwiczenia, co niestety szybko kończy się kontuzją lub bólem kolan. :( Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, trening siłowy, bieganie, czy popularny crossfit- niezależnie od tego jaką aktywność wykonujemy na pierwszym miejscu powinna być prawidłowa technika ćwiczeń.

Close-up of male bandaging his arm

Niestety wielokrotne powtarzanie ruchu bez odpowiedniej techniki powoduje przeciążenia struktur. Błędy wykonywane w trakcie ćwiczeń przekładają się na późniejsze problemy z kręgosłupem lub stawami. Zamiast ćwiczyć dla zdrowia i lepszego samopoczucia- nierzadko robimy sobie krzywdę…

Bez względu na wielkość obciążeń, stopień skomplikowania i trudności treningu – najważniejsza jest prawidłowa technika ćwiczenia. Każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby również nie każde ćwiczenie jest dobre dla każdego.

MA6A9817

 

Razem z Magdą z Rehazdrowie postanowiłyśmy stworzyć projekt FIZJOTRENING, który jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę edukacji w temacie treningu i rehabilitacji. Z pasji i doświadczeń moich i Magdy powstał projekt FIZJOTRENING W krótkich filmikach pokazujemy Wam jakich błędów unikać, jak prawidłowo ćwiczyć, aby czuć się lepiej i poprawić swoją sprawność.

FIZJOTRENING PIERWSZA ODSŁONA
Prawidłowa postawa ciała:

  • Jak powinna wyglądać?
  • Jak można ćwiczyć prawidłową postawę ciała?
  • Jakich błędów unikać?

Zobacz nasz pierwszy filmik, czekamy na Wasze komentarze, opinie. Jeśli się podobało, udostępnij i śledź nas  :)

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie ćwiczenia powinnaś wykonywać lub sprawdzić czy obecny zestaw ćwiczeń wykonujesz prawidłowo, możesz umówić się na indywidualną konsultację lub trening personalny. :)

Podziel się tym postem

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.